Skupina Wanastowi Vjecy se chystá na republikové turné. V současné době ji tvoří čtyři členové. Jak známo, skupinu na podzim roku 2010 opustil zakládající člen tohoto hudebního seskupení P. B. CH. , a naopak do sestavy se vrátili dva hudebníci, kteří zde působili na počátku devadesátých let Štěpán Smetáček a Radek Havlíček, kteří tak doplnili Roberta Kodyma a Tomáše Varteckého.

„Turné bude výjimečnou audiovizuální podívanou, doplněnou originálním zvukem, skvělým světelným parkem a pyrotechnikou. Zazní v něm největší hity kapely jako například Sbírka zvadlejch růží, Lži sex & prachy či Andělé, ale také novinky z posledního alba Letíme na Wenuši,“ tvrdí členové skupiny. V Ostravě se Wanastowi Vjecy představí 28. dubna v ČEZ Aréně.

Množství techniky, kterou hudebníci s sebou povezou, je úctyhodné. Patří k nim čtyři třináctimetrové závěsy, téměř pětadvacet osob obslužného personálu. Součástí koncertů se stanou videoprojekce. Členové kapely upozorňují návštěvníky jednotlivých koncertů, že vstupenky nejsou rozlišeny na ty k sezení a ke stání. V tomto případě platí pravidlo: kdo dřív přijde, sedí, kdo dřív přijde, stojí (má-li o to zájem), třeba až těsně u pódia. Vstupenky se dají zakoupit v síti TicketPortal a v obvyklých předprodejích.