„Jde o první ochutnávku z našeho připravovaného sedmého alba, které už máme naskládáno, napsáno, nahráno i nazpíváno a teď se to bude všechno pár týdnů míchat. Paralelně se pracuje na tom, aby album mělo taky pěkný obal, na tom jsme si dávali vždycky záležet. Deska by měla vyjít někdy na jaře, tak abychom ji mohli v dubnu pokřtít na 33. rokenrolovém plese v Garage,“ řekl Deníku Marcel Woodman.

Zdroj: Youtube

Jak se bude nové album jmenovat, Woodmani ještě neví. Zřejmě to bude podle některé z písniček. Ve hře jsou tak názvy jako Nebuď nasranej, Zůstaň sebou či Nic hroznýho se neděje. „Uvidíme, v jakém rozpoložení budeme na jaře,“ poznamenal s úsměvem k výběru názvu desky kapelník Rock and Roll Bandu.

Zoologická zahrada Ostrava.
V ostravské zoo vzbudily nadšení. Krajty dokážou v přírodě spořádat i gazelu

Píseň Nevánoční podle něj vznikla shodou okolností a náhod. Klavírista Vláďa Figar napsal už dříve muziku, pak ale rok a půl skladba ležela ladem bez textu, protože se zbytku kapely nějak nezdála dost rokenrolová. Pak si ale saxofonistova manželka Janka doma o Vánocích posteskla, proč Woodmani za ty roky ještě nemají nějakou vánoční písničku.

„My takové blbosti neděláme, byla naše první odpověď. Ale pak jsme si s textařem Markem pustili pro klid duše to odložené Vláďovo demo a Marek v té melodii najednou zaslechl „rolničky“. A vzpomněl si při tom asi na tu Janku a pak už to šlo hopem. Kluci si zavolali, že si uděláme prču z vánočních songů,“ přiblížil vznik Nevánoční písně Marcel Woodman.

Vánoční městečko v Lesní škole v Bělském lese, 15 listopadu 2023, Ostrava.
Vánoční světelný svět v Bělském lese na tři dny zavírá, pak bude opět přístupný

Textař Marek měl prý do hodiny hotový text, Vláďa doaranžoval dětské sbory a všelijaké muzikantské frky a Nevánoční byla na světě.

„Tím, že se zároveň přiblížily opravdové Vánoce, nás napadlo pustit ji mezi lidi jako první z připravované desky. Mimochodem udělat ten klip trvalo Markétě taky asi hodinu. Takže Nevánoční je venku a v úterý 26. prosince na Štěpánské ji v klubu Garage poprvé zahrajeme živě,“ dodal ještě Woodman.