V příběhu tří podváděných manželek - novinářky, právničky a překladatelky - ztvárnily hlavní role Mahulena Bočanová, Eva Vejmělková a Jana Paulová. Režisérem snímku, který se natáčel z velké části na Ostravsku, je Dušan Rapoš. Ten je také spolu s Evou Vejmělkovou autorem scénáře. Produkce se ujal Petr Šiška.

Místo moře hory

Závěrečná klapka padla v překrásném prostředí Beskyd, kam se museli filmaři a tvůrci natáčení přesunout z původně plánované lokace v přímořském středisku.

„Za vše v podstatě může korona a nouzový stav. Jsme rádi, že jsme díky rozvolňování opatření mohli, byť v náhradním prostředí, film dotočit,“ uvedl producent Petr Šiška.

„Mám radost z hereckého obsazení. Všichni jsme si rozuměli lidsky i profesionálně. A navíc jsme byli v rukou vynikajícího štábu, který se o nás pečlivě staral," nešetřila chválou Eva Vejmělková, která si ve filmu zahrála jednu z hlavních rolí podvedené manželky a zároveň je i spoluautorka scénáře.

Humor a nadhled

"Moc bych si přála, aby do kina přišly ženy všech generací a podívaly se společně s námi na problém nevěry z humorného nadhledu, protože lepší než slaný pláč, je sladká pomsta. A nepřiberete po ní…," láká s úsměvem na snímek stále krásná blonďatá herečka.

| Video: Youtube

„Bylo to fajn. Celý štáb v čele s mými skvělými kamarády, producentem Petrem Šiškou a kameramanem Davidem Ployharem, odvedli profesionální práci a do filmu o ženské solidaritě dali i něco navíc,“ potvrdil Dušan Rapoš slova své manželky Evy.

Ve filmu budou dámám sekundovat jejich herečtí partneři Robert Jašków, Miroslav Etzler a Petr Rychlý. A o tom, jak Ženská pomsta může být i sladká, se mohou diváci přesvědčit od 10. září v kinech.