Přežil, protože představuje opravdu výsostné umění, které vyvolává emoce, jež dokáží tímto způsobem vyjádřit pouze Rusové s absolutním profesionalismem. Nikdy nepoužívají playback, vždy svůj koncert prožívají tak, jako by byl poslední. Zatímco při uplynulých vystoupeních v České republice se Alexandrovci představovali v menším složení, v Ostravě budou v „plné palebné síle“. Na pódiu se vystřídá více než 120 zpěváků, hudebníků, tanečnic a tanečníků.

Akademický soubor písní a tanců Rudé armády dostal název podle skladatele a dirigenta Alexandra Vasiljeviče Alexandrova, který ho vedl v letech 1928 až 1946. Soubor, který obdržel mnoho mezinárodních cen, znají hudební fanoušci na celém světě. Za bezmála osmdesát let své existence vystoupili Alexandrovci již téměř ve stovce zemí.

Pořadatelem koncertu je agentura 212. s. r. o. a Produkční agentura Radia Čas. Vstupenky v cenách od 190 do 990 korun jsou v předprodejích v celém kraji. Hromadné objednávky vstupenek na www.casradio.cz, www.ticketportal.cz.