Koncerty v Café Evžen budou pouze ke stání a po oba dny začnou v 19 hodin. Pražští Eggnoise v na severu Moravy a ve Slezsku nehrají poprvé a je známo, že už tu mají poměrně slušnou základnu fanoušků.

Kapela vznikla kolem roku 1994 jako projekt pražských studentů hudby. Její repertoár zahrnuje pouze vlastní tvorbu obdařenou anglickými a občasnými českými a španělskými texty. Eggnoise spojují rockové písničkářství s tradičním jazzem, swingem, v jejich hudbě najdete folkový cit pro píseň, rockovou dravost i funkové dechové party. Je to prostě inteligentní hudba, která umí uklidnit i roztančit.

Eggnoise v současné době hrají ve složení Ondřej Kopička - zpěv, piano, flétna, Ondřej Galuška - zpěv, kytara, pozoun, Michal Mravec – trumpeta, Viktor Haissinger – basa, Honza Malý – bicí, Vláďa Pavlíček - housle, klarinet a Honza Mizler – kytara.

Domácí formaci Psychonaut není třeba hudebním milovníkům dlouho představovat. Kapela v loňském roce zaznamenala úspěch na letních festivalech Rock for People, Colours of Ostrava, Hrachovka, ale především na Trutnově, kde byl koncert Psychonaut označován jako koncert dne na II. scéně. Psychonauti na sebe vloni také upozornili hitovkou Máme rádi jazz, která dlouhodobě bodovala v hitparádě rádia Expres (následně ji nasadili i stanice Hellax, Apollo, AZ, Krokodýl, Rádio 1, Rádio Student) a jejíž klip se stal jedním z nejhranějších českých klipů na hudební stanici Óčko a objevil se i v hitparádě T-music.

Stálou sestavu skupiny Psychonaut tvoří Marek Hoblík – kytary, zpěv, Kamil Stoklasa – zpěv, Pavel Lesák – basa, zpěv, Petr Jureček – bicí a David Straka – klávesy, zpěv. Psychonauti vyráží na turné. Opavská kapela zahraje po České republice na deseti koncertech.