Zajímalo ho, proč, když se festival jmenuje Barvy Ostravy, na něm neúčinkovala jediná ostravská kapela či hudební osobnost z našeho regionu?

„… v polovině července se konal v Dolní oblasti Vítkovice tradiční festival Colours of Ostrava (Barvy Ostravy). Tomuto již známému hudebnímu festivalu sice nepřálo počasí, ale přesto se těšil velkému zájmu tuzemských i zahraničních diváků. Představila se na něm řada skvělých muzikantů ze všech koutů světa. Jistě byl festival úspěšný a nadnárodní. Z mé pozice ostravského patriota mi však na něm něco scházelo. Když se festival jmenuje Barvy Ostravy, proč na něm neúčinkovala jediná ostravská kapela či hudební osobnost z našeho regionu? Myslím, že by v záplavě exotických (byť výborných) muzikantů slušela jedna ryze ostravská scéna, kde by mohli vystupovat ti, kteří mají k našemu městu blízký vztah. Napadají mě kapely Buty, Citron, Kryštof, Úspěch, zpěvačky Marie Rottrová, Věra Špinarová, Tanja, Elis, folkoví Nohavica nebo Dobeš. Festival by to obohatilo a Ostraváci by to jistě kvitovali s povděkem, neboť i Ostrava je plná skvělých muzikantů (Urbánek, Žáček, Petroš, Ohaňka). Proč je opomíjet? Pokud ano, tak změňte název na Colours of World," tolik z dopisu čtenáře Jiřího Beránka.

Zeptali jsme se proto přímo Zlaty Holušové, ředitelky a dramaturgyně festivalu Colours of Ostrava, zda do budoucna neuvažuje o speciální ostravské scéně.

„Ne, o speciální ostravské scéně do budoucna neuvažujeme. Myslím si, že není k tomu důvod. Navíc v minulosti už ostravští umělci na Colours účinkovali a pravidelně účinkují. Připomněla bych v této souvislosti skvělé vystoupení Jaromíra Nohavici, který byl jeden z hlavních účinkujících v jednom z minulých ročníků, Michal Žáček účinkuje pravidelně na festivalu, ale i další ostravští hudebníci. A navíc samostatná ostravská scéna by mohla jen těžko konkurovat zahraničním umělcům," sdělila Deníku Zlata Holušová.

A co myslíte vy? Mají ostravští umělci na to, vystupovat na největším ostravském letním festivalu Colours of Ostrava vedle světových hudebníků? A měli by?
Hlasovat můžete v anketě pod článkem do 15. srpna 2016.