Stejně tak se v Domu kultury uskuteční klavírní recitál Ivo Kahánka, který se koná 31. května. Jazzový recitál Františka Uhlíře se přesouvá 30. května do místa tradičního konání festivalových jazzových koncertů – do kompresorovny Landek Parku. Všechny koncerty se samozřejmě uskuteční v souladu s aktuálními protiepidemickými opatřeními.

Koncerty se budou konat s poloviční kapacitou jednotlivých sálů, při zachování odstupu jednoho sedadla pro usazené hosty, vyjma členy jedné domácnosti. Při vstupu na koncert platí stejná pravidla jako pro návštěvy jiných veřejných prostor: festivaloví hosté se prokáží potvrzením o negativním antigenním nebo PCR testu, potvrzením o prodělané nemoci Covid-19 popř. potvrzením o provedeném očkování proti onemocnění Covid-19, kdy od ukončené první dávky očkování uplynuly nejméně 3 týdny. V průběhu celé návštěvy koncertu je potřeba mít nasazený respirátor a není možná konzumace v hledišti. Více informací o bezpečnostních opatřeních zde: https://www.mhflj.cz/podminky-pro-vstup-na-koncerty/

Organizátoři letos chystají realizovat 15 koncertů v 6 městech Moravskoslezského kraje. Kromě symfonických koncertů také tvůrčí dílny pro děti nebo rodinné víkendy na Hukvaldech. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti Colosseum Ticket a na https://www.mhflj.cz/program/.

O Festivalu

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka vznikl v roce 2018 sloučením dvou významných festivalů klasické hudby nesoucích jméno Leoše Janáčka: Janáčkův máj a Janáčkovy Hukvaldy. Jeho cílem je prezentace děl klasické hudby v Moravskoslezském kraji s důrazem na dílo a odkaz Leoše Janáčka, v podání špičkových českých a zahraničních umělců a souborů. Festival je dlouholetým členem Evropské festivalové asociace, kde je společně s Pražským jarem jediným zástupcem České republiky a reprezentuje tak české festivalové dění a českou klasickou hudbu i na této platformě.