S nepříjemnou zkušeností se děvčata setkala v úterý odpoledne v asijské tržnici v centru města. Jeden z prodavačů je měl při vybírání zboží osahávat.

„Mamka mě poslala, abych koupila tašku. Prodavače jsem se zeptala na jinou barvu tašky a on mě chytl za rameno a pak mi rukou sáhl níže až na prsa. Já jsem ucukla a z prodejny jsme odešly," popsala dívka událost. Druhé děvče měl prodavač hladit po ramenou. „Měly jsme z toho strašný pocit a bály jsme se," řekla dívka.

Dívky okamžitě běžely domů a svěřily se rodičům. Otcové pak šli do prodejny a přivolali i policii. „Prodavač se začal strašlivě omlouval, že nic, že je kamarád, že nechtěl…" doplnil jeden z otců.

Na místě situaci nejdříve prověřila městská policie, která kontaktovala své republikové kolegy. Policejní hlídka pak podezřelého odvezla na stanici.

„Zatím byl vyslechnut pouze prodavač. Děvčata budou vyslýchána v přítomnosti sociálního pracovníka. S ohledem na citlivost případu zatím nebudeme poskytovat žádné jiné informace," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Reportáž můžete zhlédnout také ZDE