„Muž náhle zkolaboval v době, kdy hrál fotbal a zůstal ležet v bezvědomí," řekl k případu mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

První pomoc, nepřímou srdeční masáž prováděli svědci až do příjezdu posádky Zdravotnické záchranné služby. „Významně se tak podíleli na jeho záchraně," ocenil mluvčí Humpl. Jak Humpl připomněl, v podobných případech je kromě rychlého příjezdu záchranářů velmi důležitá právě správně poskytnutá laická pomoc v prvních minutách. Může významně přispět k záchraně nemocného.

Zdravotníci po příjezdu do Horního Města pokračovali za použití přístrojové techniky a léčiv v oživování fotbalisty. Lékař musel přistoupit k použití defibrilačních výbojů, posádka dále prováděla i masáž srdce. Po několika minutách se podařilo zdravotníkům obnovit srdeční činnost, muže mohli připravit k transportu do zdravotnického zařízení.

Po převozu na heliport v Bruntále pacienta letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde ho převzali do péče lékaři kardiologického centra.