Soutěž o Pohár Správy sportovních a rekreačních zařízení, která provozuje havířovské letní koupaliště, byla vyhlášena letos poprvé, když byl po dlouhých letech obnoven provoz nejvyššího - desetimetrového - stupně skokanské věže. 

"Lidé si od samého počátku léta skoky z desítky oblíbili. Jsou rádi, že mohou podle svých schopností využívat všechny tři stupně, tedy trojku, pětku i desítku. Právě kvůli až nečekanému zájmu o skoky z desítky, jsem se rozhodl o založení soutěže. Udělali jsme kvalifikaci a tuto neděli i finále. Myslím, že se soutěž vydařila. Skoky byly nádherné, lidem se výkony líbily a každý odměnili potleskem," řekl ředitel SSRZ Václav Wicher.

V sobotu se soutěže účastnilo 14 borců, včetně jedné mladé ženy ze Slovenska. Ta prokázala velkou odvahu. Ještě před vystoupáním na věž přiznala, že z desítky nikdy neskákala, pouze z nižšího stupně. Na vrcholu věže chvíli váhala, ale pak přece jen skočila. 

Výkony mužů byly převážně excelentní a ti nejlepší bojovali o každý bod. Pětičlenná porota mohla výkony hodnotit ve škále od jedné do šesti. Každý soutěžící měl k dispozici tři skoky, přičemž výsledky se sčítaly. 

Mezi nejlepšími byl pouze jednobodový rozdíl a o třetí místo se musel konat rozskok. Vítězem se stal František Adamovič s 87 body z 90 možných, na druhém místě skončil Andrej Patka (86) a třetí Michal Juroš (85).

"Atletikou žiju neustále, ale do vody jsem neskákal asi patnáct let," řekl po soutěži vítěz František Adamovič.