Největší sílu měl vítr samozřejmě na vrcholcích Beskyd. Na Lysé hoře dosahoval 80 km/hod. V nížinách foukalo nejvíce v okolí Havířova. Meteorologická stanice v Lučině u Žermanické přehrady naměřila 54 km/hod.

Vítr od čtvrtečního rána strhával ploty, zateplení domů, shazoval větve a vyvracel stromy. V Lidické ulici v Havířově sfoukl vítr stavebníkům obkladový materiál. V ulici V Parku v centru města se v kmeni zlomil statný strom. Kvůli riziku, že zbytek poškozeného stromu spadne do zahrady mateřské školy, hlídali okolí strážníci a strom skáceli dřevorubci.

Ve Stříteži na Třinecku spadl strom na silnici, kde do něj narazilo auto. Karambol se naštěstí obešel bez zranění. Na Třinecku mají hasiči za sebou několik dalších zásahů. 

Mohutný strom s prasknutým kmenem museli skácet dřevorubci. „Od rána zasahují hasiči kvůli následkům větru na několika místech, především na Třinecku, Frýdecko-Místecku a Novojičínsku. Jedna jednotka zasahovala například v Kopřivnici, kde strom spadl na zaparkovaný automobil," řekl Deníku mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Petr Faster.

Meteorologové kvůli větru žádné mimořádné varování nevydávali. Na severu Moravy a ve Slezsku očekávali vítr o rychlosti do 32 km/hod, v nárazech do 54 km/hodin, na horách až 90 km/hod. Během dne meteorologové očekávali oslabování živlu.