„Tak Andrej tady, babi, nebude,“ posmutněl třináctiletý Dominik, když se dozvěděl o urušení mítinku. Sám se považuje za velkého Babišova fanouška a oslovoval ho tedy familiárně jménem.

V názorech na jeho oponenty či současnou českou vládu si nezadal se seniorem v kraťasech a tričku, který na setkání přišel také. Při čekání na představitele opozice kritizoval mnoho věcí včetně přítomnosti Američanů ve Vietnamu v 60. letech minulého století.

„Pronajali jsme v kempu dvě parkovací místa,“ informoval zase Jakub Míček, frýdeckomístecký místostarosta, který krátce předtím tlumočil příchozím Babišovo rozhodnutí odjet z Frenštátu pod Radhoštěm rovnou do Frýdku-Místku a Olešnou tak ze svého plánu vyškrtnout.

Foto: Andrej Babiš ve Frýdku-Místku

Fotogalerie: Andrej Babiš ve Frýdku-Místku

„Chtělo by to včasnější informování,“ posteskl si jeden z přítomných zpod deštníku a spolu s většinou ostatních zamířil na další z plánovaných Babišových zastávek v regionu.

V prostoru vyhrazeném původně pro jeho obytňák se už otáčel šofér fekálního vozu. Přijel uklidit po metalovém festivalu, který se zde o víkendu konal a o politické akci kandidáta na prezidenta neměl ani ponětí.

Fotogalerie: Andrej Babiš ve Frýdku-Místku, 22. srpna 2022.