Původně řezbář František Nedomlel a Karel Peschke tajili, o jaké nové objekty bude betlém obohacen. Nakonec ale prozradili, na co se mohou návštěvníci těšit.

„Rozhodli jsme se pro dvě nové sekce. Pekárnu a muzikanty. Jak se nám dílo podařilo zrealizovat, mohou návštěvníci posoudit opět o letošních Vánocích při návštěvě bruntálského betlému," sdělil Karel Peschke, pastorační asistent a stavitel betlému.

Řezbář Nedomlel obohatil bruntálský betlém, který začal vyřezávat jeho otec Josef Nedomlel, během několika let už desítkami figur a budov. Připomenout si můžeme například, kovárnu s pěti figurami kovářů, kolářství se třemi figurami, 14 darovníků chodících kolem nových jesliček nebo dřevorubce s uhlíři a horníky dobývajícími stříbrnou a zlatou rudu. Nové postavy do betléma vznikají v dílně Františka Nedomlela, největší zájem je o ty pohyblivé.

Betlém si mohou prohlédnout malí i velcí

Krásu betlému mohou návštěvníci kostela obdivovat od 25. prosince, a to mezi 14. a 17. hodinou, nebo vždy patnáct minut před a patnáct minut po každé bohoslužbě. Za doprovodu nejkrásnějších vánočních koled mohou diváci obdivovat mistrovské dílo řezbářů Nedomlelů, znázorňující mimo jiné i věrné kopie bruntálského zámku, farního kostela, základní umělecké školy a dalších objektů.

Kristýna Štěpánová