Původně plánované workoutové hřiště bylo vybudováno v předstihu v roce 2017 v moderním provedení na školním hřišti Základní školy TGM, proto vznikne větší hřiště parkourové.

"Projekt počítá s tím, že celý areál bude celoročně otevřený, veřejně přístupný a bude se celkovým pojetím vymykat od jakéhokoli jiného sportovně relaxačního zařízení ve městě. Navíc město plánuje celou plochu osadit dětskými atrakcemi a prvky, které ve Frýdlantu dosud nejsou,“ uvedla Helena Pešatová, starostka obce.

V lokalitě vyroste i nový kopec, který rozšíří spektrum využití hřiště. Ten nabídne prostor pro tradiční zimní radovánky, v letních měsících bude možnost využít skluzavku, kterou doplní lanová prolézačka, zemní trampolíny, hrazdy a jiné dětské herní prvky jako například boulderová lezecká stěna.

Brána Beskyd nabídne zábavu a relax všem generacím, samotné Beskydy stojí za návštěvu a nabízejí spousty krásných míst již nyní.

"Celkovou atmosféru podpoří také nový vodní prvek, který nebude jen pouhou dekorací. V letních měsících nabídne možnost využití jako dětské brouzdaliště, osvěžení a vytvoření relaxační atmosféry s příjemným posezením či možností odpočinku,“ vysvětlila starostka. Dětské hřiště pak olemuje výsadba stromů, které poskytnou zastínění a větší klid.

Brána Beskyd nabídne i sociální zázemí, skladovací prostory a možnost občerstvení v podobě vinárny nebo kavárny. Počítá se také s velkou terasou a atriem pro letní měsíce.

V prvním patře objektu vzniknou kanceláře nebo nebytový prostor či nové lékařské ordinace nebo služby.

"Se začátkem stavby se počítá již na jaře, doba realizace je 22 měsíců. Součástí stavby jsou přeložky sítí, stavby chodníků, komunikace i parkovacích stání,“ doplnila starostka. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 46 miliónů korun a město ji bude hradit ze svého rozpočtu. Lhůta pro podání nabídek na zhotovitele projektu je do 27. ledna.