V nabídce realitní kanceláře jsou všechny objekty. „Klient si přál, aby byl objekt nabízen rozdělený na tři části. Jde o jednu samostatnou budovu, komplex čtyř budov a sportovní areál s tělocvičnou," potvrdil realitní makléř Tomáš Havlas. 

„Ano, nabízíme naše objekty k prodeji, ale na provoz školy a výuku studentů to nebude mít žádný vliv. Je nás méně a proto všechny objekty nepotřebujeme," vysvětlil provozovatel školy Jan Tesarčík.

Zájemci si mohou koupit celý areál, nebo jen jeho část. Největší zájem by mohli mít o samostatnou budovu, ve které je nyní kuchyně a jídelna. Škola ji stále využívá pro praktickou výuku.

Kupec by se mohl najít i pro sportovní areál. Jde o tělocvičnu, atletickou dráhu, hřiště a tenisový kurt.

Jako třetí část je nabízen areál čtyř školních budov spojených koridory.

Za vším jsou peníze

Provozovatel se potýká s finančními problémy. Už dříve nabízel k prodeji travnaté fotbalové hřiště. Nakonec ho koupilo za mnohem menší cenu město.

V červnu se Tesarčík rozkmotřil s majitelem soukromého učiliště Baron School, které bylo u něj v podnájmu. Oba si navzájem vyčítali a dodnes vyčítají, kdo komu kolik peněz dluží. „Nakonec jsme se odstěhovali, jsme v podnájmu v městském objektu a je nám tady dobře," řekl majitel učiliště Jiří Baron.

Dluhy se řeší i nyní a někteří věřitelé se netají tím, že se chtějí svých peněz domoci i soudní cestou.