Ještě před hlavním sobotním programem se v pátek uskutečnila v hradeckém kině Orion slam poetry exhibice, tentokrát v ženském provedení. Zajímavé prostředí novogotické Velké dvorany pak o den později znovu přilákalo řadu diváků, kteří si nenechali ujít čtveřici hudebních vystoupení.

Ředitel Hradeckého slunovratu Václav Müller ještě na začátek připomněl, že letošní zimní hradecký slunovrat je věnován na památku houslistky a zpěvačky Jitky Šuranské, která 28. října podlehla rakovině.

Ilustrační snímek.
Platební karty se v trolejbusech osvědčily

„S festivalem Hradecký slunovrat byla neodmyslitelně spjatá,“ uvedl.

Na pódiu se návštěvníkům postupně představily skupiny Helemese, Stinka&kapela, Houpací koně a festivalovou tečku pak napsal Jan Spálený se svou kapelou ASPM. Akce však neměla pouze hudební rozsah, nýbrž také charitativní. Součástí večera totiž bylo předání elektrického invalidního vozíčku paní Hele Jombíkové.

Letos se koná již 13. ročník multižánrového festivalu.
Opavští studenti pořádají multižánrový festival plný hvězd

Festival Hradecký slunovrat Winter Edition.Zdroj: Deník / Veronika Bernardová

Sbírku na jeho pořízení společně zorganizovali právě pořadatelé Hradeckého slunovratu a také Charity Opava. Na vozík bylo potřeba vybrat 73 tisíc, lidé nakonec paní Hele poslali krásných 103 tisíc korun. „Moc vám všem děkuji,“ sdělila dojatá Helena Jombíková publiku, kterému během večera přednesla své básně.

Už nyní jsou v prodeji permanentky na letní Hradecký slunovrat, který se na zámku uskuteční v pátek 26. a v sobotu 27. června příštího roku.

SFC Opava U17-MFK Karviná U17 1:2
Sedmnáctka padla s Karvinou
Příbram - SFC Opava.
VIDEO: Pozápasové ohlasy po zápase v Příbrami