Ačkoliv festival připomíná staveniště, kontrola náramků opravňujících vstup do areálu je stále důkladná a několikanásobná. Všude je živo. Drobní stánkaři okolo hlavního „tahu" z Hlubiny ke Světu techniky už jsou pryč, mizí také další stany okolo hlavního pódia.

„Za chvíli to máme složené a mizíme," říká okolo včerejší 11. hodiny Radek Pospíšil z Kofoly, který stan stavěl a nyní jej od rána rozebírá, na Colours se ale nepodíval. Už od pohledu je zřejmé, že nejvíce práce bude s demontáží hlavní stage.

„Ještě včera večer jsme shora sundali všechny kabely, komponenty, reproduktory a světla, a dnes ráno jsme začali demontovat celou scénu," vysvětluje mi polsky jeden z pracovníků VGC, což je zkratka polské firmy Very Good Company, která se na montáž hudebních scén specializuje. „Nejhorší je to celé smontovat, naopak demontáž je snadná. Zatímco postavit takovou stage trvá čtyři pět dní, rozebírání už je rychlejší. Hotovo budeme mít za tři dny," dodává Polák Jan.

ZBYLY ZÁCHODKY

Pomalu z areálu mizí vše. Jen toitoiky, mobilní záchody, ještě stojí na místech, aby posloužily „úklidové četě". Okolo každé popelnice a většiny stromů jsou řádově desítky pytlů s odpadky. Ty bude odvážet společnost OZO Ostrava až do čtvrtka. „Obsah kontejnerů a odpadních pytlů poputuje do lisu," informuje dispečer dopravy OZO Ostrava Ondřej Jaroš s tím, že jen v pátek bylo z areálu svezeno 5,5 tuny odpadu a v sobotu 8,5 tuny. Celkové množství odpadu vyprodukovaného návštěvníky budeme znát na konci týdne. 

VYPILO SE PŘES 300 PIV

Ostrava Přestože nemálo festivalových hodin propršelo, lidé chuť na pivo, které pro Colours of Ostrava poskytl pivovar Radegast, rozhodně neztráceli. Během čtyř dní se z celkem 250 výčepních kohoutků vytočilo více než 300 tisíc půllitrů a za pípami se vystřídalo celkem pět set výčepních. Největší zájem byl podle festivalového sládka Zdeňka Baszczyňského o ležák Radegast Ryze Hořká 12. Oblíbeným místem návštěvníků festivalu byl také Radegast Pub, kde si lidé mohli dopřát čerstvé tankové pivo ve skle, a přes tisíc návštěvníků využilo lekce ve škole čepování piva.