Na hladině viděli nehybně ležícího třiatřicetiletého Opavana, který předtím podle sdělení svědků v jezeře plaval se zátěžovou vestou pod hladinou.

„Pak se z dosud neznámých příčin vynořil, dusil se a začal tonout. Přítomní ho během několika minut vytáhli na břeh, poskytli mu laickou první pomoc a přivolali záchranáře. Cizí zavinění nebylo zjištěno a opavští policisté událost dál prošetřují,“ uvádí mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místo obratem dorazil lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci spolu s hasiči a policisty, kteří mu poskytli základní resuscitaci. Ve snaze o jeho záchranu pak zdravotníci prováděli už rozšířenou resuscitaci.

„Při nepřímé srdeční masáži mu zajistily dva žilní vstupy, dýchací cesty, přístrojem řízenou ventilaci a podali mu léky,“ přibližuje záchrannou akci mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Po pěti minutách se postiženému podařilo obnovit srdeční činnost a muž byl po přípravě k transportu převezen na anesteziologicko-resuscitační oddělení Slezské nemocnice. 

K tragické události téměř na stejném místě došlo již začátkem tohoto týdne. V pondělí 7. června v podvečer u Vojenského splavu se utopil nezletilý chlapec - více zde.