V premiéře se tak v pátek 22. května od 19 do 22 hodin uskuteční historicky první Janovický den obce online. Divákům u počítačů, mobilů a televizí přinese prostřednictvím živého vysílání rozhovory se slavnými janovickými rodáky, hudební vystoupení, recepty na místní speciality a mnoho dalšího. 

Diváci se mohou těšit na rozhovor s hokejovým hráčem, trojnásobným mistrem světa a vítězem Stanley Cupu Pavlem Kubinou, herečkou a uznávanou operní zpěvačkou Irenou Magnuskovou, senátorem Zdeňkem Nytrou, bývalým hokejovým útočníkem a současným sportovním agentem Petrem Kalusem, s podnikatelem roku 2018 a zakladatelem společnosti Ferrit Pavlem Mohelníkem a s dalšími zajímavými osobnostmi.

A jako na všech obecních a městských slavnostech nebude ani v tomto online pořadu chybět dobrá hudba. Svá vystoupení v rámci programu odstreamují skupiny Poetika a Minami.

„Technické organizace se ujal Petr Mohyla, který byl organizátorem největšího českého online hudebního festivalu Spolu jedním hlasem, a má tak bohaté zkušenosti s realizací takovýchto projektů. Pod jeho taktovou vznikl nabitý scénář a věříme, že se tato jedinečná online akce bude líbit nejen občanům Janovic a že si zde každý najde to své,“ říká místostarosta David Fiedor a dodává:

„Protože tuto formu slavností před námi nikdo nevyzkoušel, tak moc nevíme, do čeho jdeme, ale těšíme se na to!“

Organizátoři touto akcí chtějí nabídnout alternativu k oblíbeným janovickým obecním slavnostem, které byly kvůli právě probíhající pandemii přesunuty na příští rok a zábavnou formou ukázat zajímavosti ze života pod Lysou horou.

Záznam Janovického dne online bude možné přehrát i zpětně. Živé vysílání půjde shlédnout na webových stránkách www.obecjanovice.cz a na Facebooku www.facebook.com/obecjanovice.