K incidentu došlo v 13:30 místního času (18:30 SELČ) na rušné ulici v torontské čtvrti North York na křižovatce Yonge Street a Finch Avenue. Bílá dodávka přejela obrubník a najela do chodců na Yonge Street, jedné z nejrušnějších ulic v centru Toronta.

Do chodců v Torontu najela dodávka.
Útočník z Toronta zveřejnil zašifrovaný vzkaz. Z osamění vinil ženy

Šéf torontských hasičů Stephen Powell potvrdil stanici CNN, že na místě jsou zranění. Prvotní informace hovořily o 8 až 10 osobách. Policisté následně potvrdili, že číslo je mnohem vyšší. Ošetření provedla záchranná služba i dobrovolníci.

BBC hlásí, že záchranáři do jedné ze sanitek nakládali oranžový pytel. Pravděpodobně v něm bylo tělo. Existenci obětí potvrzuje i Jeremy Cohn z Global TV, který napsal na Twitter: "Právě jdu po Younge Street. Prošel jsem kolem několika mrtvých těl, byla zakrytá, koukaly jen boty. Všude se válejí kusy rozbitých věcí."

Řidič s dodávkou po činu ujel. O několik bloků dál byl ale dopaden a zatčen. Na videu ze zatýkání, které zveřejnila kanadská média, je jasně patrné, že muž nejprve na zasahující policisty mířil pistolí. Následně se ale vzdal. 

Místní obyvatel Henri Miller řekl zpravodajství Sky News, že dodávka se řítila rychlostí asi 70 km v hodině s evidentním úmyslem chodce přejet.

Tragická nehoda autobusu a kamionu
Na Slovensku havaroval autobus. Při nárazu do kamionu zemřeli dva lidé

Nejmenovaný řidič v automobilu, který jel po ulici za dodávkou, se snažil kolemjdoucí varovat troubením. Dodávka podle něj porážela vše, co jí přišlo do cesty. "Lidi, požární hydranty, poštovní schránky," vyprávěl pro zpravodajství City News. "Viděl jsem aspoň šest, sedm těl, jak přeletěla přes auto a padla k zemi, jako kdyby byla mrtvá."

K neštěstí se vyjádřil kanadský premiér Justin Trudeau: "Srdcem jsme s každým, koho tato tragédie postihla," prohlásil. "Zatím zjišťujeme situaci, jasněji budeme mít až v příštích hodinách."

Proces s Alekem Minassianem - kresba ze soudní síně
Řidiče dodávky, který zabíjel v Torontu, obvinili z desetinásobné vraždy
Do chodců v Torontu najel student s dodávkou.
Stále zrychloval, nebyla to nehoda, říkají svědci masakru v Torontu