„V obcích Bruzovice a Palkovice nahlásili rodinní příslušníci pohřešování svých blízkých. Oba případy měly společného jmenovatele. Jednalo se o osoby, jejichž věk přesahoval padesát let – a shodou okolností se jednalo o jedince s vážnějšími zdravotními problémy. Právě tyto skutečnosti jsou vždy signálem pro vyhlášení pátrací akce a okamžitému nasazení co nejvyššího počtu policejních sil a prostředků. Pátrali jsme ze vzduchu vrtulníkem a v lese byla nasazena i terénní motorka," popsal frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

První akcí bylo pátrání po nemocném pětapadesátiletém muži v okolí obce Bruzovice. Ten odešel v sobotu ráno z domova a do večera se nevrátil. Rozběhla se akce, do které se zapojili nejen policisté z obvodu Frýdek-Místek, ale také policisté z ostravské speciální pořádkové jednotky a hasiči. Díky preciznímu prošetření, nashromáždění informací a místní znalostí policistů se podařilo ztraceného muže po necelých dvou hodinách od oznámení nalézt a předat do péče lékařů.

Druhá pátrací akce, která proběhla v neděli v lokalitě obce Palkovice, byla ještě rozsáhlejší. Pátralo se po osmapadesátileté ženě, která se rodině ztratila při hledání hub. Vážnost situace umocnil i ten fakt, že hledaná žena má pohybové problémy. Vznikla tak důvodná obava o její život a zdraví. Během několika desítek minut byla k pátrací akci nachystána bezmála čtyřicítka mužů. Kromě palkovických policistů pomáhala opět speciální pořádková jednotka, služební kynologové, profesionální hasiči z Frýdku-Místku a dobrovolné hasičské jednotky nejen z Palkovic, ale také z okolních obcí.

„Do pátrání byl zapojen i vrtulník s třemi policisty letecké služby. Nemalou měrou se na pátrání podíleli i samotní rodinní příslušníci pohřešované ženy. Před setměním byla ztracená žena díky společnému úsilí rodiny a všech zúčastněných nalezena a předána zdravotníkům," dodal Vlastimil Starzyk.