Nejen za léčbou duševních bolístek, ale také za orientačním během se nyní můžete vypravit do areálu Psychiatrické nemocnice v Opavě. V polovině května tady byl otevřen Areál pevných kontrol.

Zasloužila se o to hlavně Jana Kostková, která pracuje v Psychiatrické nemocnici a je i členem oddílu Orientačního běhu Opava. Areál je určen nejen pro klienty nemocnice, ale i širokou veřejnost.

„Po celé republice je mnoho Areálů pevných kontrol pro orientační běh, ale zatím není jediný přímo v areálu psychiatrické nemocnice. Připadalo nám škoda nevyužít tak krásný park nemocnice," uvedla Jana Kostková.

V areálu opavské psychiatrické nemocnice se nachází dvacet pevných kontrol. Na každé z nich najdete číslo kontroly a písmenkový kód, který si můžete zapsat na mapu k popisům. Pokud obejdete všechny kontroly, vyjde vám i tajenka.

„Při oficiálních závodech se používají elektronické čipy a SI kontroly a v závodě rozhoduje nejrychlejší čas oběhnutí jednotlivých kontrol v stanoveném pořadí. V Areálech pevných kontrol záleží jen na účastnících, zda zvolí běh nebo chůzi a jednotlivé kontroly si v klidu obejdou," doplnila Jana Kostková.

Areál pevných kontrol byl v psychiatrické nemocnici otevřen 17. května. Pro účastníky byly připraveny dvě trasy různé obtížnosti: 1 kilometr a 1,5 kilometru. „V doprovodu personálu nebo samostatně se závodu zúčastnilo asi 140 pacientů," uvedla Jana Kostková.

Další velké závody pořádané oddílem OBO Opava proběhnou 9. a 10. září v Pusté Polomi, pořadatelé očekávají až tisíc účastníků.