Jaro začalo sice už před týdnem, počasí ale dál přeje spíše lyžařům a běžkařům než cyklistům. Majitelé kol proto dál netrpělivě sledují předpovědi meteorologů a čekají na okamžik, kdy budou moci vyjet na zdejší cyklostezky. Ostrava jich totiž má už přes dvě stě kilometrů a stavbu dalších velmi důležitých úseků připravuje.

VÍCE K TÉMATU SE DOČTETE VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ MORAVSKOSLEZSKÉHO DENÍKU.

DÁLE V NĚM NAJDETE:

Kontejner skrývá „menší" superpočítač

První část superpočítače ve středu dorazila do Ostravy. Velký jeřáb vyložil brzy ráno na půdě Vysoké školy báňské–Technické univerzity Ostrava speciální kontejner, který obsahuje menší část budoucího velkého superpočítačového centra. Výkon zařízení, který už je v moravskoslezské metropoli, se rovná výkonu srovnatelnému s bezmála čtyřmi tisíci běžnými notebooky.

Etiketo, těší mě! 

Lidé si mohli už od začátku března v prostředcích dopravního podniku všimnout letáčků, které informují o nejčastějších problémech při cestování. Ostravští studenti, kteří kampaň připravili, se ve středu vydali mezi cestující s anonymními dotazníky. Redaktorka Deníku byla u toho.

Samostatnou barevnou přílohu Deník plný života a vaření

V ní najdete velikonoční recepty, rady jak na jarní detox - jak očistit tělo a zlepšit kondici.

Chybět nebudou ani pravidelné čtvrteční rubriky Mizející obchody, Významné podniky Moravskoslezského kraje v číslech a další.

To vše a mnohem více se dočtete už ve čtvrtek v tištěné nebo elektronické verzi Moravskoslezského deníku.

#flash|https://g.denik.cz/72/f9/denik-tisk.swf|500|115|denik_tisk#