Dvaadvacetkrát pravomocně odsouzený muž skončil ve vazbě poté, co ho zadrželi novojičínští policisté. Sotva byl na konci letošního léta propuštěn z vězení, začal se hned pohybovat za hranou zákona. Lstivě okrádal důvěřivé seniorky a snažil se i loupit v domě plném lidí.

„Novojičínští policisté mu zatím prokázali čtyři případy. Dvě okradené seniorky s historkou lékaře a další dva případy vniknutí do neuzamčených rodinných domů. Svou trestnou činnost obhajuje nedostatkem peněz a chabého zdraví," podal informace okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Není však vůbec vyloučené, že má muž z Kopřivnice na svědomí i další neobjasněné případy. „Lze předpokládat, že toho má na svědomí více, a to nejen v okrese, ale i v Čechách. V minulosti byl již za podobné či shodné skutky několikrát pravomocně odsouzen soudy v Liberci, Ústí nad Labem, Praze, Mělníku a České Lípě," poznamenal Petr Gřes.

Po posledním opuštění brány věznice vnikl nejdříve do rodinných domů ve Štramberku a Kopřivnici, místní části Lubina, kde bez jakýchkoliv rozpaků vstoupil do domu odemčenými dveřmi a vůbec mu nevadila přítomnost lidí v něm. „V jednom případě dokonce hovořil v pokoji s 6letým dítětem, kterého se dotazoval na místo schovaných peněz. Když nic nenašel, klidně z domu odešel. Ani jednou nepoužil fyzické násilí," rozvedl dále policejní mluvčí.

V říjnu pak okradl dvě postarší dámy, když se jim se záminkou lékařské prohlídky vloudil do bytů. Ty mu důvěřovaly do chvíle, než si všimly, že jsou doma samy bez peněz i šperků. K dopadení podvodníka pomohla řada aspektů, včetně jeho bohaté vězeňské minulosti, což potvrzují slova Petra Gřese: „Napomohly také záznamy z bezpečnostních kamer domů a projíždějícího vozidla, indicie od svědků a také bývalého pracovníka vězeňské služby, který jej poznal."

Recidivistu soud okamžitě poslal do vazby, ve které tak oslaví pětapadesáté narozeniny.