V okolí tak hasiči a policisté evakuovali 118 osob. Informační středisko hasičů obdrželo informaci o mimořádné události, v pondělí  v 11.34 hodin.

Video ze zásahu hasičů

Zdroj: Youtube

Na místo události do Havířova-Šumbarku tak vyrazily nejen profesionální jednotky hasičů ze stanice v Havířově, Karviné a Slezské Ostravě, ale i jednotka podnikových hasičů Správy železnic a dobrovolná jednotka z Havířova.Celý den pak probíhaly výkopové a další práce k oboustrannému zastavení plynu, který unikal z poškozeného potrubí.

Čtěte také 

Hasiči, v dýchací technice, prováděli nejen monitoring ovzduší, ale vytýčili rovněž, ve spolupráci s Policií ČR, nebezpečné zóny.

"Hasiči, ve spolupráci s firmou GasNet a stavebníky přítomnými na místě provedli, za pomocí stlačovadla potrubí, oboustranné zastavení přívodu plynu," informovala pak před 20. hodinou mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Poté následoval opětovný, kontrolní monitoring ovzduší, s negativním výsledkem. "Veškerá bezpečnostní opatření tak mohla být zrušena, otevřen byl nejen přilehlý supermarket a krytý bazén, ale i vlakové nádraží, obnoven byl rovněž provoz na železnici," dodala v pondělí večer mluvčí hasičů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Řešil zarostlý nehet v Orlové, málem zemřel. Teď po nemocnici žádá miliony

Zdroj: Deník/Petr Jiříček