Přestože oficiální čísla o návštěvnosti víkendových Havířovských slavností budou známy až v průběhu týdne, už v sobotu bylo jasné, že budou atakovat ročník 2011, který zasáhl návštěvnický kolaps při vystoupení skupiny Kabát. Na to se tisíce lidí vůbec nedostaly dovnitř. V průběhu tří dnů tehdy slavnosti navštívilo 55 tisíc lidí. Na Kabáty se šlo za pouhých 50 korun.

I kdyby letošní návštěva rekord nepokořila, spokojeni mohou být všichni. Program oslovil zástupce všech generací. Ty se před podiem doslova střídaly. Výměna konkrétních věkových skupin byla jasně znatelná už v pátek a ne jinak tomu bylo v sobotu. Téměř plno bylo na ragbyovém hřišti už po slavnostním zahájení, kterého se vedle představitelů vedení havířovského magistrátu účastnili také členové zahraničních delegací z družebních měst. Havířov totiž letos slaví 60 let od svého oficiálního založení.

První davové šílenství se po zahájení konalo při vystoupení slovenské skupiny No Name, která je v Havířově už téměř jako doma a nikdy nezklamala. Pořadatelům z Městského kulturního střediska sázka na jistotu opět vyšla a nemýlili se ani u dalších hostů. Těmi byli Věra Špinarová. "je to nádhera zpívat před takto zaplněnou plochou, před tolika návštěvníky. Městu samozřejmě k jeho výročí přeju je n to nejlepší, a aby dále vzkvétalo," řekla v zákulisí po svém vystoupení.

Se svými hity pak vystoupila Petra Janů, kterou na podiu vystřídala kapela Arakain s Lucií Bílou. Vrchol večera patřil Vojtovi Dykovi s B Side Bandem a švédským Hammerfall, na které do Havířova přijeli lidé hodně zdaleka.

"Z návštěvnosti a reakcí návštěvníků cítíme, že se program podařilo se stavit ke spokojenosti všech. Celá organizace slavností se obešla bez větších problémů, spokojení byli také účinkující," řekla Deníku ředitelka Městského kulturního střediska Yvona Dlábková, která se už teď zamýšlí, nad obsazením příštích slavností.