Šlo o atrakci Rotating Tower, což je extrémní verze řetízkového kolotoče. V jeho dolní části se o zábradlí a věci umístěné na zemi zranilo osmnáct lidí, z toho osm dětí. Někteří z návštěvníků utrpěli těžká poranění a nadále mají zdravotní problémy.

Vyšetřování

Policie ihned zahájila vyšetřování. Jak krátce po události uvedla, problémy s atrakcí se údajně objevily již o den dříve. Případ stále není uzavřen. Daniela Vlčková z moravskoslezské policie Deníku řekla, že se čeká na dodání znaleckého posudku.

„Ten bude zásadní pro posouzení věci,“ řekla Vlčková. Teoreticky přicházejí v úvahu dvě varianty: odložení případu nebo zahájení trestního stíhání konkrétní osoby. Kdy policie rozhodne, se v této chvíli dá jen obtížně odhadnout.

Magistrát mlčí

Zda se na letošním ročníku Havířovských slavností objeví i provozovatel zmíněné atrakce, na které vloni došlo k neštěstí, není jasné.

Na Havířovských slavnostech došlo v sobotu (3. 9. 2022)  odpoledne k nehodě kolotoče. Zraněno bylo 17 lidí včetně dětí. Sestry Shanti a Sophie, které byly v době nehody na kolotoči.
Havířovské slavnosti: jejich první atrakce dne, sestry sedly na osudný kolotoč

Deník se již minulý týden obrátil na havířovský magistrát, který však ani po urgencích na dotazy týkající se loňského neštěstí nereagoval. Deník také zajímalo, zda může město ovlivnit, jaké druhy atrakcí na slavnostech budou, a zda je v jeho kompetenci provádět kontroly. Další dotazy se týkaly odškodnění zraněných. Magistrát ale neodpověděl.