Její dominantní část je věnována příběhu podplukovníka Bedřicha Bogumského z Bohumína, který za 2. světové války působil u Královského letectva (RAF) ve Velké Británii.

Autoři připravované knihy však při pátrání po stopách příběhu Bedřicha Bogumského narazili i na další jména Bohumíňanů, kteří působili u RAF právě u 311. bombardovací perutě. Protože by také těmto mužům rádi v chystané knize věnovali pár řádků, hledají jejich příbuzné a známé.

„Věříme, že nám pomohou doplnit další střípky do dobové mozaiky,“ říká předsedkyně spolku Maryška Kamila Smigová.

Dodala, že se mohou ozvat e-mailem na adresu info@maryska.cz nebo osobně přijít do Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně v době jeho provozu.

Lidé z Maryšky by tak po vzoru televizního pořadu Pošta pro tebe, kde vytipované lidi objíždí a hledá pošťák Ondra, byli takovým pošťákem, který pátrá po lidech, které někdo hledá. V tomto případě tedy pošťák Maryška pátrá po těchto příslušnících 311. bombardovací perutě RAF původem z Bohumína: Rudolfu Kopelovi, RAF, zbrojíři narozeném v roce 1904 v Záblatí, Josefu Míkovi, narozeném v roce 1926 ve Skřečoni, Richardu Neubauerovi (* 1902 v Novém Bohumíně) a Jožo Veverkovi (Sladkovském), narozeném v roce 1924 také v Novém Bohumíně.