Když policisté vykonávali běžný dohled nad silničním provozem v Čeladné, rozhodli se zastavit a zkontrolovat auto značky Audi. „Řidič nerespektoval výzvy policistů k zastavení, naopak měl zrychlit a před hlídkou ujíždět,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policisté pronásledovali řidiče zhruba dva kilometry. Auto přejelo i železniční přejezd, u kterého byla právě spuštěná přerušovaná červená výstražná světla. „Poté ujíždějící řidič vjel mimo pozemní komunikaci na pole, kde po vjetí zpět na místní komunikaci se sám vzdal policistům,“ vylíčila policejní mluvčí.

Při následné kontrole policisté zjistili, že muž má uložen zákaz řízení od ledna na 24 měsíců. „Dále byl vyzván k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a také podrobení se orientačnímu vyšetření ke zjištění, zda není ovlivněn jinou návykovou látkou, což odmítl,“ doplnila policejní mluvčí.

Podezřelý muž byl zadržen a převezen na policejní služebnu k dalším procesním úkonům. Zjistilo se, že automobil je opatřen jinými registračními značkami.

Policisté z obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí sdělili muži ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až tři roky vězení.