„To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro tuto technologii. Výrobu jsme si prohlédli přímo u dodavatelské firmy a hned si podrobně řešili veškeré vybavení těch prostor. Nedá se tu improvizovat, vše musí být vybrané a připravené předem,“ prozradil ředitel Karvinské hornické nemocnice Tomáš Canibal.

Jednotlivé kontejnery musí mít už z výroby přesné vývody kabeláže, vzduchotechniky, elektroinstalaci i rozvržení všech místností. Kontejnery, kterých bude v tomto případě 74, se pak jen přivezou na místo a smontují. To by mělo trvat asi dva týdny.

Společnost ČEZ předala zástupcům havířovského magistrátu dva elektromobily, které mohou ke služebním jízdám využívat úředníci magistrátu. Foto: Petr Sznapka
Úředníci havířovského magistrátu budou jezdit elektromobily

Montovaný objekt, který bude mít z venku klasickou fasádu, bude stát za hlavní budovou, opět kolmo k ulici Zakladatelská. Se stávající budovou bude nový trakt propojen na dvou místech. V přízemí bude napojen na krček, který spojuje nemocnici s poliklinikou, a ve druhém patře bude možné tzv. krčkem přejít do nové budovy C z ortopedického oddělení.

„Tam máme třetí operační sál, takže ze sálu budou pacienti převáženi na dospávací pokoj, budou tam také JIP lůžka na monitorování pacientů po operacích. Ve druhém nadzemním podlaží bude stanice s ošetřovatelskými lůžky a lůžky následné péče. V přízemí budou ortopedické ambulance, protetik a zázemí pro zdravotníky," přiblížil Tomáš Canibal. „Doufám, že to bude pěkné. Je to pro nás nová zkušenost,“ dodal.

Ilustrační foto.
V Montessori školách pracují nadšenci, říká ředitelka havířovské školy Úsměv

Současné prostory ortopedie jsou malé a ne úplně komfortní. Ambulance fungují denně, v nemocnici pracuje šest nových lékařů, kteří k nám přišli po zrušení ortopedie v Orlové.

Jednotlivá patra se začnou montovat v průběhu září a v listopadu by mohl být podle plánů pavilon předán k užívání. Nemocnice budě stavbu financovat z úvěrových zdrojů.