Její dokončení totiž zdržuje spor s majitelem jednoho nevykoupeného pozemku ve Velké Polomi. Silnice však musí být dostavěna do konce roku, jinak by stát mohl přijít o dotaci ve výši téměř jedné miliardy korun z Evropské unie.

„Určitá hrozba pozastavení stavby tady je. My bychom chtěli, aby provoz byl na konci léta 2015 zahájen, ale je to závislé na majetkoprávních vypořádání," řekl novinářům náměstek ministra Rudolecký.

Kvůli pozemku bylo v současnosti znovu otevřeno vyvlastňovací řízení. „Pozemek už jednou vyvlastněný byl. Soud ale rozhodl, že vyvlastnění bylo neplatné, tím pádem nenabylo právní moci. Původní majitel je tak opět majitelem pozemku," řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Daniel Havlík.

Majitel pozemku podal návrh na předběžné opatření v podobě pozastavení stavby. Soud to zamítl, ovšem podle Rudoleckého se dá čekat, že se majitel pozemku odvolá.

„Problém je v tom, že Ředitelství silnic a dálnic může vykoupit pouze třetinu pozemku, která souvisí přímo se stavebním tělesem," uvedl hejtmanův náměstek s tím, že se kraj pokusí spor vyřešit, přestože není účastníkem řízení.

„Chceme jednat s majitelem pozemku a najít způsob, jak tuto situaci za každou cenu odblokovat a komunikaci postavit a zprovoznit," dodal Daniel Havlík.