Zrušená bude dálková linka 950 160. Nedělní a sváteční spoje s odjezdem o půl druhé z Jeseníku přes Zlaté Hory, Město Albrechtice, Krnov a Opavu do Ostravy a o půl šesté z Ostravy po stejné trase zpět budou převedeny na linku 950 901, která zůstane zachovaná.

„Spoj s odjezdem v 5.30 z Jeseníku do Ostravy bude pro nulovou vytíženost bez náhrady zrušen,“ uvedl dopravce. Tento spoj jezdil po stejné trase každý pracovní den.

První jednotka RegioPanter vyrobená v závodu Škoda v Šumperku.
První RegioPanter ze Šumperku už může vozit cestující v kraji

O ranní spojení s moravskoslezskou metropolí ale lidé z Jesenicka nepřijdou. Prakticky souběžně jede z Jeseníku do Ostravy spěšný vlak. Obyvatelé Zlatých Hor k němu budou mít přípoj v Krnově, autobus ze Zlatých Hor odjíždí o tři čtvrtě na šest.

Zrušený bude také dopolední spoj s odjezdem z Ostravy v devět hodin ráno. Mezi Zlatými Horami a Jeseníkem zůstane spojení zachováno, autobus pojede o půl hodiny později jako místní linka.

Spojení Jesenicka s Ostravskem veřejnou dopravou je sporadické. Mezi oběma městy jezdí čtyři páry vlaků přes polské Glucholazy, autobusy tak hrají důležitou roli.

České dráhy opět zdražují jízdenky. Více se dozvíte v článku.
České dráhy zdraží jízdné. Za dálkové cestování si lidé připlatí i desítky korun

Od poloviny prosince pojedou mezi Jeseníkem a Ostravou v pracovní dny dva páry autobusů, stejně tak v neděle a svátky. Ve stejný čas budou jezdit autobusy v pracovní dny v 7.45 a 13.05 z Jeseníku a po 13. hodině z Ostravy. U zbylých tří spojů dosavadní linky 950 901 se budou časy odjezdů posouvat, jízdní řád zatím zveřejněn není. V soboty i nadále žádný linkový autobus mezi Jeseníkem a Ostravou nepojede.

Spěšné vlaky mezi oběma městy zůstanou od prosince beze změn.