Pátý ročník Kabelkového veletrhu Deníku je minulostí. Tradiční akce, na níž se podílí Opavský a hlučínský deník v spolupráci s Obchodním centrem (OC) Breda&Weinstein zaplnila v pátek 15. listopadu prostory Bredy.

Prodávaly se zde kabelky, přičemž výtěžek byl použit na charitativní účely. V letošním roce se veletrh zaměřil na pomoc Zdeňkovi Pavelkovi mladšímu, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Pečuje o něj především jeho tatínek, bývalý extraligový hráč Zdeněk Pavelek starší se svou partnerkou.

Kabelkový veletrh Deníku letos vynesl částku 91 855 korun.

Letos vynesl Kabelkový veletrh částku 91 855 korun. V ní jsou započítány také peníze z dílčích akcí. První vlaštovkou byla dražba dvou kabelek, která se v říjnu konala na Módní show opavského butiku La Gabriella.

Za kabelky herečky Dany Morávkové a první Miss Československa Ivany Christové se podařilo vybrat 7 tisíc korun. Další neodmyslitelnou částí byla internetová aukce VIP kousků ze šatníků známých osobností, ve které se vybralo 11 900 korun. A dražilo se také přímo v Bredě.

Výtěžek půjde na asistenční služby

Kabelkový veletrh Deníku v Opavě, 15. listopadu Breda & Weinstein

Rodina Zdeňka Pavelka mladšího plánuje výtěžek z veletrhu využít na asistenční služby. Finančně se rozhodli pomoci i jednotlivci. Mezi nimi také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který přispěl deseti tisíci korunami, mimo jiné už podruhé. Veletrh totiž podpořil stejnou částkou i loni.

„Je pro mě velkou ctí, že mohu Zdeňkovi pomoci, protože si myslím, že je potřeba lidem pomáhat. Hlavně, aby mu asistenční služba byla skutečně tou důležitou službou, kterou potřebuje,“ řekl.

Kabelkový veletrh Deníku v Opavě, OC Breda & Weinstein, pátek 15. listopadu 2019.

Ze svého poslaneckého platu přispívá hejtman na charitu pravidelně od prosince 2017 měsíčně až 30 tisíc korun. Kromě již zmíněných 10 tisíc, které při loňském veletrhu věnoval na pomoc Přemkovi Ulmanovi z Uhlířova, daroval letos v srpnu 30 tisíc korun na léčbu Matyáška Tazbirka, kterému patřil úplně první ročník Kabelkového veletrhu.

Kabelkový veletrh v Opavě, 15. listopadu 2019

Zdeňkovi Pavelkovi ale pomohli také další. Firma Demosan v čele s Vlastimilem Harazimem věnovala 5 tisíc korun, fotbalisté SFC Opava darovali 10 tisíc, fanoušci SFC Opava 5 tisíc a hokejisté HC Otice pak 2 tisíce korun. 5 tisíci do Kabelkového veletrhu přispělo OC Breda&Weinstein a shodnou částkou také Rotary club Ostrava City.

Autogramiáda sportovců

Kabelkový veletrh Deníku v Opavě, OC Breda & Weinstein, pátek 15. listopadu 2019.

Veletrh, to ale nejsou jen kabelky. Ani letos totiž nebyli návštěvníci ochuzeni o zajímavý program. Nechyběly módní přehlídky, kabelkový workshop Gabriely Premusové, která provozuje již zmíněný butik La Gabriella v Ostrožné ulici a také jeden v Ostravě. Do Bredy dorazili i někteří hráči SFC Opava a HC Slezanu Opava, kteří zájemcům věnovali své podpisy. Představila se modelka a bloggerka Karolína Mališová, která je už od prvního ročníku tváří veletrhu.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem na Kabelkovém veletrhu podíleli či přispěli. Každým rokem je tato akce větší, rozrůstá se a také prodávané kabelky jsou kvalitnější. A v neposlední řadě děkujeme Jaroslavu Rovňanovi za precizní každoroční spolupráci na veletrhu s SFC,“ uvedla jedna z organizátorek veletrhu Veronika Königová z inzertního oddělení Opavského a hlučínského deníku.