Kolony vozidel lze očekávat hlavně na silnici I/56 mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Bílou, kde se silničáři o prázdninách pustili do stavebních prací ve Starých Hamrech. Kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem tam v kombinaci s hustou dopravou způsobuje zejména o víkendu ve vytížených hodinách dlouhé kolony. Dlouhodobé omezení je na stejné silnici také ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se opravují mosty.

Příliš si motoristé nepomůžou ani s případnou jízdou přes Bečvy. Na Prostřední Bečvě se od poloviny srpna až do konce září jezdí kvůli stavebním pracím kyvadlově jedním pruhem.

A když už se motorista toužící po přírodě dostane do cílového místa, problém může být s parkováním – u silnic se totiž hromadí odstavená auta houbařů. Právě okolí přehrady Šance a Bumbálky patří k vyhledávaným houbařským lokalitám. Sociální sítě se v posledních dnech plní fotografiemi plných košíků, mnozí houbaři ale po sobě zanechávají spoušť.

Fotogalerie: Zrekonstruovaná přehrada Šance

„Minulý týden jsem byl na Velkém Potoku u Starých Hamer a v lese byl binec, plechovky od piva, plastové láhve, vlhčené ubrousky a spoustu rozkopaných hřibů,“ postěžoval si jeden z houbařů.

Tradiční nával lidí lze očekávat i v oblasti Lysé hory. O víkendech si na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd v případě hezkého počasí běžně vyšlápne až několik tisíc lidí za den. V sobotu navíc bude Lysá hora mezizastávkou tří tisícovek účastníků závodu Beskydská sedmička. Pořadatelé B7 museli tento rok upravit podobu trasy, aby vyšli vstříc CHKO Beskydy. V itineráři proto chybí vrchol Travný, který je mimo jiné domovem pro kriticky ohroženého tetřeva hlušce.

Fotogalerie: Lysá Hora v Beskydech

Závod BZ zavede sportovce také na Smrk, kde obvykle bývá v porovnání s Lysou horou klid.

Mnoho stovek lidí vyrazí pod Lysou horu i na sobotní koncert Michala Hrůzy v rámci festivalu Beskydské hudební léto, který se koná v areálu penzionu Sluníčko v Ostravici. Celodenní kulturně-společenská akce se chystá v lokalitě horského hřebene Gruň ve Starých Hamrech.