Dalšími kandidáty na nejvyšší český kněžský úřad jsou plzeňský biskup Tomáš Holub a královéhradecký biskup Jan Vokál. Ačkoli nikdo z trojice nechtěl informaci komentoval, nikdo ji podle zmíněného serveru nepopřel.

Volba nového toho kterého arcibiskupa je vždy velmi utajovaná záležitost a dokud není vybrán, oficiální informace se shánějí těžko. K výběru nového arcibiskupa se pro média konkrétněji nevyjádřil ani papežský vyslanec, apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo. Právě on má za úkol, aby po konzultaci s tuzemskými duchovními i laiky vybral jména tří adeptů a poslal je do Vatikánu. Finální výběr pak provede sám papež František.

30 let v Břevnově

Třiašedesátiletý Petr Prokop Siostrzonek studoval Gymnázium v Českém Těšíně a poté na přelomu 70. a 80. let teologii v Litoměřicích. Na kněze byl vysvěcen v roce 1983 v Olomouci.

Poté působil jako kněz v několika farnostech na Moravě a v roce 1989 po opětovném získání státního souhlasu s kněžskou službou jej v prosinci 1989 jmenoval břevnovský opat Anastáz Opasek převorem Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově. V listopadu 2017 byl zvolen arciopatem břevnovského kláštera.