„V dané věci zahájil úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, kterého by se mohla dopustit doposud neznámá osoba či neznámé osoby,“ potvrdil policejní mluvčí René Černohorský.

Demolice po požáru:

Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru nového třípodlažního rodinného domu, který ještě neměl dobudovány vnitřní prostory a byl neobydlený, zhruba hodinu a půl po pondělní půlnoci.

„Tato novostavba stála na volně přístupném pozemku, kdy shořela kompletní hrubá stavba včetně oken s nutností jejího úplného odstranění. Během požáru byly v důsledku vysokých teplot poškozeny fasády a okna dvou okolních domů na ulici České a Družební, s doposud přesně nezjištěnou škodou na majetku,“ popsal mluvčí další napáchané škody.

Zároveň doplnil, že situace na místě si nevyžádala evakuaci osob, nikomu nebyla v důsledku zahoření způsobena újma na životě a zdraví a nebylo nutno zajistit náhradní ubytování okolním obyvatelům.

Předběžnou škodu majitelé nemovitosti vyčíslili na 5 milionů korun. Na místě zasahovalo několik hodin devět jednotek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.