Během středečního večera proběhla intenzivní jednání, která leccos napověděla. Pokračovat se opět bude dnes (v pátek 17. října) večer. Je velmi pravděpodobné, že novou starostkou města se stane bývalá česká Miss Monika Žídková.

Během víkendových komunálek zvítězila strana lídra Aloise Hadamczika Za Kravaře prosperující. O koalici vyjednávala společně s ODS, jehož jedničkou na kandidátce byl stále ještě současný starosta Andreas Hahn, a KDU-ČSL. Na schůzce se mělo předběžně dohodnout to, že starostovský post bude nově zastávat Monika Žídková, se kterou naše redakce hovořila po telefonu.

Žádné výhrady

„Ano, mohu potvrdit, že se probíral post starosty, který bych mohla zastávat já. Nikdo neměl žádné výhrady. Každopádně nic není definitivní a všechno se ještě může změnit," potvrdila nám Miss České republiky z roku 1995.

Koaliční jednání už mohla být u konce, jenže třecí plocha vznikla při vyjednáváních o postu místostarosty.

„O tuto funkci má zájem ODS a také KDU-ČSL. Mimo jiné i o tom se dnes bude znovu jednat," doplnila.

Lídr občanských demokratů Andreas Hahn se nechtěl k celé záležitost nijak blížeji vyjadřovat. „V tuto chvíli jednání dál pokračuje a není nic uzavřeno," poznamenal starosta Kravař.

Plánů je hodně

Pokud se Monika Žídková opravdu ujme starostování, má celou řadu plánů na to, jak by život ve městě mohla zlepšit.

„Zatím to je jenom coby kdyby, ale pokud bych se starostkou skutečně stala, chtěla bych zapracovat na zlepšení mezilidských vztahů. Chci, aby lidé v Kravařích k sobě měli blíže," poznamenala bývalá Miss a z obecnější roviny přešla ke konkrétnostem: „Plánů je hodně. Nejvíce potřebná je stavba nového hřiště u místní základní školy."

Monika Žídková si už nyní nemůže stěžovat na nedostatek pracovních příležitostí, kterých by s případnou funkcí starostky ještě přibylo. „Jsem si moc dobře vědoma toho, že jsem si na sebe upletla bič. Jestli se starostkou skutečně stanu, vím, že to bude náročnější, ale tuto výzvu hodlám přijmout," přiznala na závěr.