Hasiči zasahovali především na Frýdecko-Místecku. Šlo hlavně o odstraňování spadlých a nebezpečně nakloněných stromů, jen několikrát utržených plechových střešních krytin. Události se dosud obešly bez zranění i větších škod.

"Do sobotních 6.30 hodin zaznamenalo krajské operační středisko hasičů celkem 27 událostí s nočními a brzkými ranními výjezdy hasičů, z toho 18 v okrese Frýdek-Místek, pět na Novojičínsku, dvě na Karvinsku a po jedné v Ostravě a na Bruntálsku. Žádný zásah osud nebyl zaznamenán v okrese Opava. Meteorologové předpokládají, že v sobotu dopoledne už bude silný vítr na území Moravskoslezského kraje slábnout. Odpoledne by již mohlo být klidné," informoval mluvčí hasičů Petr Kůdela. 

V průběhu dopoledne se počet zásahů navýšil na 50 a do večera jich bylo o 20 více. 

V Ostravě hasiči upevňovali střešní krytinu na sportovní hale v Gajdošově ulici.

"U žádného zásahu neevidujeme zranění, rovněž nevznikly žádné významné materiální škody či škody s dopadem na větší množství obyvatel. Ve většině případů jsme řešili pády stromů či větví na komunikace a dráty elektrického vedení. Rovněž jsme provizorně opravovali střešní krytiny na rodinných domech i veřejných budovách," dodal v sobotu večer mluvčí hasičů Jakub Kozák. 

Odhalený sklad nebezpečného odpadu.
Policie zaznamenala další pokus o uskladnění nebezpečného odpadu