„Bohatý doprovodný program nabídneme ten další víkend v rámci dne dětí. Letošní sezona se ponese v olympijské duchu, jelikož se v létě koná olympiáda v Brazílii. Proto se návštěvníci mohou těšit na různé sportovní aktivity na posílení těla i ducha," prozradila včera vedoucí frýdecko-místeckého aquaparku Jana Adamczyk Vicherová s tím, že letos ceny zvednou o deset korun. Koupací sezonu vyhlížejí i v Třinci. „Provoz našeho letního koupaliště budeme připraveni zahájit již v sobotu 28. května. Naše bazény jsou již vyčištěny a téměř napuštěny. Probíhají poslední přípravy technologií a údržby celého areálu. Ceny vstupného zůstávají stejné jako v loňském roce," sdělila včera redakci Helena Novotná z příspěvkové organizace STARS Třinec.

„Mezi novinky, které jsme pro návštěvníky letos připravili, patří především vodní nafukovací atrakce. Kromě vodních radovánek si mohou návštěvníci užít i sportovních aktivit beachvolejbal, tenis, stolní tenis, badminton, nohejbal, petanque a další. I letošní večery obohatí letní kino, nově otevíráme i letní kavárnu s posezením," dodala Helena Novotná.

Koupaliště Sluníčko v Ostravici otevře své brány 4. června, a to v rámci akce Den dětí pod Lysou horou. Pořadatelé s předstihem informovali o tom, že otevření koupaliště s tobogány a dětským brouzdalištěm proběhne v 10 hodin.

Koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí by první návštěvníky mělo přivítat v polovině června. „Momentálně provádíme nátěr betonové vany a výmalbu sociálního zařízení a převlékáren," řekl včera vedoucí frýdlantského koupaliště Pavel Václavínek s tím, že ceny se oproti předchozímu roku nezmění. Připomněl, že areál loni díky počasí zažil extrémně dobrou sezonu, když do něj zamířilo necelých třicet tisíc návštěvníků.

S podobným termínem počítají v Mostech u Jablunkova. „Samozřejmě bude záležet na počasí, ale vypadá to na polovinu června," uvedla Petra Drongová z mosteckého obecního úřadu, která má miniaquapark na starosti. „Ceny budou stejné jako minulý rok," shrnula.