Už tuto sobotu zahájí prázdniny celodenní program, jehož součástí bude loutkové divadlo, historický knihtisk, dřevěný kolotoč či kafírka-pražírna. Celý den bude rovněž probíhat dílna na výrobu loutek. Ve středu 5. července si můžete připomenout příchod věrozvěstů Cyrila a Metoděje tradiční akcí oživlé historie.

V sobotu 8. července zveme všechny na Den s Integrovaným záchranným systémem, připravena bude řada aktivit pro nejmladší návštěvníky. Zkusit najít Chotěslavův poklad můžete v sobotu 15. července. Chotěslav, maskot a pán Archeoparku, nechá účastníky dobrodružné hry sledovat stopy, které po sobě zanechali jeho poddaní, naši předkové.

„V sobotu a v neděli 22. a 23. července mohou návštěvníci Archeoparku v areálu sledovat výrobu monoxylu, nejstaršího plavidla používaného už od dob neolitu. Tým archeologů se zde pokusí o jeho rekonstrukci pomocí postupů a nástrojů z doby bronzové,“ zve vedoucí Archeoparku Iva Ráblová.

Ornitolog a historičtí sokolníci budou vévodit programu Z ptačí perspektivy v sobotu 29. července. Sokolnické vystoupení a výstava dravců jsou plánovány na 13 a 15.30 hodin.