Nejinak tomu bylo ve čtvrtek odpoledne v bohumínském Salonu Maryška, kde během první hodiny měli dobrých pětadvacet podpisů. Dorazil i Petr Hájek s dcerou Eliškou. „Rád jsem si jeho písničky poslechl, ale milovala ho hlavně moje maminka. Dokonce jsme doma měli fotku, na které s ním byla vyfocená. Jenže jsme o tuto památku přišli při povodni,“ litoval.

„Když jsem se o Karlově smrti dozvěděla, rozbrečela jsem se. Bylo mi, jako by mi umřel otec,“ svěřila se paní Helena, která přišla kondolovat rodině Mistra společně s kamarádkou.

V Bohumíně se mohli lidé včera odpoledne podepsat do kondolenční listiny v Salonu Maryška.Přestože Karel Gott nikdy v Bohumíně veřejně nekoncertoval, od roku 1968 funguje ve městě jeho fanklub. „V den Gottova pohřbu chceme uspořádat vzpomínkovou akci přímo na hlavní třídě,“ prozradila Zdenka Cichá z Gottova fanklubu.

V Karviné je od včerejška pietní místo v prostorách Zámku Fryštát. „Provozní doba zámku je od 10 do 17 hodin. Po uzavření zámku bude pietní místo přesunuto před zámek,“ informoval včera oficiální karvinský městský facebook s tím, že pietu zde bude možno vyjádřit až do dne zpěvákova pohřbu.

Stejně tak tomu bude v Orlové, kde město zřídilo místo piety v tamním domě kultury. „Je zde fotografie pana Gotta, kytice, lidé mohou napsat své pietní vzkazy do přiložené knihy,“ uvedla mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková s tím, že pietní místo bude přístupné až do dne pohřbu oblíbeného zpěváka.