Když proti vám u hostince Zátoka pod Pacalůvkou na břehu Těrlické přehrady najednou vyrazí kluci v plavkách a ještě mokří, mohli byste nabýt dojmu, že je červen nebo červenec. „Voda je hrozně studená,“ drkotá zuby 14letý Jakub a utíká kamsi dál, zřejmě se osušit.

V neděli odpoledne jste na březích Těrlické přehrady mohli potkat cyklisty, rybáře, skupinky lidí, kteří si dělali piknik a občas bylo slyšet, jak se někdo s křikem vrhnul do vody.

To u Žermanické přehrady tolik otužilých nebylo. Nicméně na pláži na soběšovické straně přehrady to bylo jako na srazu cyklistů. Řada z nich dorazila z nedalekého Havířova a tady na pláži si dali pivečko či se osvěžili jinak, na hodinu vystavili tělo sluníčku a pokračovali dál.

„Konečně neděle jak má být - sluníčko, teplo, takže jsme neváhali, vytáhli kola a vyrazili. Letos poprvé, ale dnešek fakt stojí za to,“ říkají manželé Vrátní z Havířova.

Vedle motorkářů a cyklistů už se někteří vydali i na vodu, Po přehradě se proháněl motorový člun a v maríně R-Zátoka lidé posedávali na pláži a několik nedočkavců už vyplulo na loďce.