Akce Trofeo Niké v září představila obyvatelům okresu Bruntál desítky aut - veteránů. V říjnu mělo Trofeo Niké zajímavou milou ozvěnu.

Organizátoři Trofeo Niké vyhlásili dobročinnou akci, která umožnila sponzorovat výlet pro handicapované klienty Sagapa na farmu v Dívčím Hradu. Farmou pod Hradem je provázel poslanec parlamentu Michal Ratiborský, který je znalec a sběratel veteránů.

Fotograf Gustav Aulehla z Krnova.
Nejstaršího kandidáta voleb nabídli Moravané. Známý fotograf z Krnova má 90 let

Byla to pro něj příležitost na farmě mezi zvířátky aspoň na chvíli uvolnit napětí volebního boje. Klientům Sagapa se věnovala také farmářka Terezie Böhmová, která na Farmě pod Hradem nabízí zájemcům různé zážitky z oblasti jezdectví a agroturistiky. Na farmě nemohla chybět ani hlavní organizátorka Trofeo Niké Marcela Rotter, která se s klienty chráněného bydlení Sagapo Bruntál okamžitě skamarádila.

Obrovským zážitkem byla už samotná cesta do Dívčího Hradu, protože Michal Ratiborský klientům Sagapa nabídl svezení luxusní limuzínou DAIMLER. Jde o nejnovější přírůstek v jeho sbírce veteránů. Opancéřovanou verzí limuzíny DAIMLER se přemísťuje například ruský prezident Putin nebo severokorejský diktátor Kim Čong-un, aby zdůraznili svůj majestát.

Michaela Šebelová je největší skokankou parlamentních voleb. Za MS kraj budou v poslanecké sněmovně také Pavla Golasowská (vlevo nahoře), Zdenka Němečková Crkvenjaš (vlevo dole), Zuzana Ožanová (vpravo nahoře) a Andrea Babišová (vpravo dole).
Primářka, starostka... Do sněmovny míří rekordní počet žen, pět z MS kraje

Také klienti chráněného bydlení Sagapo Bruntál si náležitě vychutnali eleganci kůže a mahagonu, která byla navržena jako luxus pro vyvolené.

„Majitelka farmy Terezka Böhmová představila návštěvníkům všechna zvířátka na farmě. Asi největším zážitkem pro všechny byla úžasně přátelská lama Kulíšek a kurz dojení. Ty emoce a nadšení, když krávě z vemene opravdu začalo téct mléko, byly pro mě tou největší odměnou. Moc děkuji všem, kteří nám pomohli tyto zážitky klientům Sagapa zprostředkovat,“ řekla při závěrečném bilancování Marcela Rotter.