Strollering je zase odborný název pro cvičení s kočárky, které díky aktivitě karvinské maminky Veroniky Kunschkeové probíhá od června pravidelně každé pondělní ráno v místním parku Boženy Němcové.

„Mám celkem tři děti a snažím se být taková aktivní mamča. Když jsem se dočetla o strolleringu, hned mě to zaujalo a začala jsem po něm pátrat a zjistila, že nejblíže se toto cvičení koná v Havířově. Napsala jsem tedy tamní paní lektorce, zda by jezdila také k nám, a když přišla odpověď že ano, dala jsem na facebook inzerát, během krátkého času se přihlásily další maminky a od června cvičíme," popisuje vznik karvinské strolleringové party Veronika Kunschkeová.

Každá maminka, která si vyzkouší strollering, si toto cvičení nemůže vynachválit. O jaké cvičení se vlastně jedná?

Strollering je určen maminkám s kočárky a zapojují se také jejich děti.

„Obsahuje aerobní cvičení, jako například speciální chůze s kočárkem a další, to je určeno ke spalování tuků. Pak obsahuje i posilující cviky, aby si maminky zpevnily postavy. V další části zapojujeme i děti, se kterými cvičíme různé tanečky, zpíváme písničky a podobně," vyjmenovává lektorka Lucie Pawlicová.

Ona sama má s cvičením zkušenosti jako fitness trenérka a prošla také speciálními kurzy právě na strollering. „To cvičení musíte uzpůsobit maminkám, kdy některé cvičí i těsně po šestinedělí a podobně," dodává.

Každá maminka, která si vyzkouší strollering, si toto cvičení nemůže vynachválit. A samotné maminky? Ty si tuto možnost nemohou vynachválit.

„Baví mě to strašně moc. Je to i záběr na tělo a člověk tak má i nějaký ten pohyb a nesedí jen doma. A děláme tak i něco pro miminka, které s námi chodí ven na vzduch. Člověka to celkově povzbudí a dodá dobrou energii," říká krátce po jednom z pondělních cvičení Simona Lejbová.

„Jsem moc ráda, že tady něco takového je. Člověku to pokaždé časově nevychází, ale jakmile je možnost, jdeme i s malou moc rády," dodává Pavlína Macháčková.

Karvinský strolleringová skupina je stále otevřená a ráda příjme i nové členky. Zájemkyně z Karviné a okolí nechť se o informace a další hlásí na facebookové stránky Cvičení s kočárky v Karviné. Parta zdejších maminek se zatím schází každé pondělní ráno, od září se ale cvičení možná rozšíří také na pátky. A v plánu je i uspořádání strolleringových závodů, které by se, pokud vše vyjde, v Karviné mohly konat historicky poprvé v dubnu příštího roku.