Při slavnostním setkání bylo několik strážníků oceněno za službu trvající 10, 15, 20 a 25 let. Mezi nejdéle sloužícími je také ředitel Bohuslav Muras. Ocenění převzali z rukou primátorky Jany Feberové, která je jejich nejvyšší nadřízenou.

Další strážníci převzali ocenění za zákroky, při kterých zadrželi pachatele trestné činnosti nebo zachraňovali životy. Například Martin Čech 7. srpna v Mozartově ulici svým pohotovým zákrokem zachránil život svěřenci domova se zdravotním postižením, který se dusil nanukem.

Společná fotografie havířovských strážníků a vedení města.

Dalibor Haramia a Ondřej Tobolák v březnu zabránili agresivnímu muži v sebevraždě. Opilý muž tehdy v časných ranních hodinách zmateně pobíhal po ulici M. Pujmanové. Před strážníky vytáhl nůž a chtěl se říznout v místě krční tepny. Strážníci ho zpacifikovali a předali lékaři.

Ondřej Tobolák, Petr Šataník a Miroslav Litvan zadrželi zloděje, který v noci vnikl na pozemek u rodinného domu ve Školní ulici.

Martin Václav, Pavel Grobelný a Milan Gryc zadrželi pachatele vloupání do přízemního bytu v Jarošově ulici, jeho obyvatelé v té době doma spali.

Martin Porembski a Libor Pěgřimek dopadli zloděje, který se vloupal do MŠ Švabinského.

Tomáš Salamon si při obsluze kamerového systému všiml ženy, která v doprovodu muže ukopla zpětné zrcátko na zaparkovaném vozidle BMW a při zadržení se ukázalo, že je celostátně hledanou osobou.

Ivo Mrázek, Petr Walaszek a David Herman zadrželi dva zloděje, kteří se vloupali do MŠ Karla Čapka, kde chtěli dětem ukrást připravené vánoční dárky.

Miroslav Ruský a Pavel Samek zastavili nebezpečně jedoucího opilého řidiče, který měl navíc uložen zákaz řízení.

Za nadprůměrné plnění služebních úkolů byl strážníkem roku 2017 vyhodnocen Dalibor Haramia.