Kromě nich zde mají zázemí stavbaři a soukromé firmy. V budoucnu, jak oznámila radnice ve Frýdku-Místku, se mají po uprchlících do areálu nastěhovat také silničáři a dálniční policisté, kteří se starají o nový obchvat města.

„O odkup pozemků v kasárnách nás požádalo Ředitelství silnic a dálnic, chce zde mít středisko správy a údržby. V sousedství vznikne i služebna dálniční policie, pro město je to prestiž,“ míní náměstek frýdeckomísteckého primátora Radovan Hořínek. Zmínil v této souvislosti přínos pro motoristy na D48 a D56.

Město Frýdek-Místek rekonstruuje prostory pro rodiny ukrajinských uprchlíků, kteří najdou dočasný domov v bývalé budově kasáren v Místeckém lese, 28. března 2022 ve Frýdku-Místku.
Kasárna ve Frýdku-Místku budou domovem pro uprchlíky, podívejte se na přípravy

„Jako plus vidím fakt, že v zimních měsících bude obchvat uklizený s tou nejmenší prodlevou. Je to výhodnější, než kdyby k nám silničáři jezdili z Nového Jičína či Třince,“ nechal se slyšet Radovan Hořínek.

Miroslav Mazal z Ředitelství silnic a dálnic plány s kasárnami v Místeckém lese potvrdil. Upozornil však, že do nejbližší zimy se nestihnou. Prodej sice zastupitelé Frýdku-Místku schválili, ale jeho realizace ještě neproběhla. Silničáři a dálniční policisté získají pozemky o rozloze zhruba padesáti tisíc metrů čtverečních, kde po vojácích zbyly bunkry a nádrže. Jsou částečně podmáčené a zarostlé náletovými dřevinami.

Jánské Koupele
Do Jánských Koupelí znovu pro kyselku? Chystá se obnova dvou pramenů

V kasárnách stále provozujeme ubytovnu, kde našli azyl lidé z Ukrajiny,“ upozornila mluvčí frýdeckomísteckého magistrátu Jana Musálková Jeckelová. Středisko tady začalo fungovat na konci loňského března.