Na tom by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby si policisté nevšimli, že vozíku chybí jedno kolo. Dvaapadesátiletému řidiči však tato skutečnost vůbec nevadila, ba naopak.

Nejspíše se inspiroval heslem, že fantazii se meze nekladou. Kolo totiž kreativně nahradil skateboardem, který ovšem za sebou na cestě nechával rýhy. To ale nebyl zdaleka jediný řidičův prohřešek.

Místo kola namontoval řidič k přívěsnému vozíku skateboard.„Výčet zjištěných skutečností je vskutku dlouhý. Automobil byl opatřen registrační značkou, evidovanou jako odcizená. Vůz ani vozík neměl platnou technickou kontrolu,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Pil jsem alpu, přiznal řidič

Policisté neváhali a dali řidiči dýchnout. Číslo na přístroji následně ukázalo hodnotu přesahující 1,2 promile alkoholu.

„Řidič se policistům doznal k požití francovky a odůvodnil jej léčebným účinkem. Následně se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla,“ dodala Gabriela Pokorná.

Tímto však příběh ještě nekončí. Opavští policisté pokračují v prověřování okolností poškození komunikace, neboť řidič měl svou jízdou poničit povrch cesty i v ulicích třída Spojenců a Hobzíkova.