„K havárii osobního vozidla byla vyslána lékařská posádka rendez-vous a výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště ZZS," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

"Jednadvacetiletý řidič nezvládl řízení svého vozidla zn. Hyundai. Na přehledném úseku silnice v obci Lichnov, nezvládl řízení a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk, přejel do protisměru a skončil v silničním příkopu převrácen na střechu vozu," informoval policejní tiskový mluvčí Petr Gřes.

Mladík nezvládl řízení svého vozidla zn. Hyundai.  Na přehledném úseku silnice v obci Lichnov, nezvládl řízení a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk, přejel do protisměru a skončil v silničním příkopu převrácen na střechu vozu.

O vyproštění jednadvacetiletého řidiče, který zůstal zaklíněný v havarovaném vozidle, se museli postarat hasiči. „Muž byl při vědomí, prvotní vyšetření lékařkou záchranné služby však ukazovalo na vážné poranění páteře. Pacientovi byla nejprve zajištěna krční páteř pomocí fixačního límce, a na vyprošťovacím rámu byl šetrně přeložen na vakuovou matraci, do které jej záchranáři zafixovali. Dále postiženého připojili k monitoru srdeční činnosti, provedli kanylaci žíly a zahájili podávání potřebných léků a infúzních roztoků," popsal kroky záchranářů Lukáš Humpl.

Zranění muže bylo natolik vážné, že vyžadovalo šetrnou přepravu do traumatologického centra. Na místo proto přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. „Letečtí záchranáři si převzali pacienta na palubu stroje a zajistili jeho vzdušný transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě. Do péče tamních lékařů jej předali krátce po půl sedmé," doplnil Lukáš Humpl.