Před několika dny Martin Kučera z Bohuslavic nedaleko obce v místě zvaném U Dubu našel devět vzrostlých pýchavek obrovských. 

V Bohuslavicích se pýchavkám daří. Před nedávnem Martin Kučera nedaleko Bohuslavic narazil na devět těchto hub.

Jedna z nich přitom vážila neskutečných osm kilogramů. Nejde přitom o jediný podobný nález. Houbám se v obci nedaleko Dolního Benešova velmi daří.

Rekordní nález před nedávnem předznamenal bohuslavický Alex Barč. V mechu totiž narazil na zhruba kilogram vážící křemenáč osikový. Netrvalo dlouho a už zmíněný Milan Kučera nasbíral devítku velkých pýchavek a zajímavé houbařské úlovky evidují i další občané Bohuslavic.

V Bohuslavicích se pýchavkám daří. Před nedávnem Martin Kučera nedaleko Bohuslavic narazil na devět těchto hub. „Muselo se to naložit do auta. Pýchavky byly opravdu těžké. Tyto houby se musely poměrně rychle zkonzumovat. Dají se z toho udělat fantastické řízky. Je třeba je nakrájet dostatečné silné, následně je obalit a usmažit. Chutnají jako smažený sýr. Jde o opravdovou lahůdku," komentoval bohuslavický fotograf Leo Vitásek, jenž rodinu nálezců zná, a tudíž má dobré povědomí o tom, jakým způsobem byly houby zpracovány: „Z osmikilové pýchavky se vyrobilo tolik řízků, že to jedna rodina nesní. Muselo se to rozdávat, protože by to prostě nezvládli. Naše vesnice tím žila. Všichni si o tom povídali a někteří se přišli i podívat."

Leo Vitásek ohledně pýchavek nefotil pouze počin Milana Kučery. Přibližně před sedmi lety se zadařilo na houbách i dalšímu místnímu obyvateli Drahušu Rossovi. Ten si domů přinesl také hned několik velkých kusů vatovců obrovských, jak se pýchavky odborně označují. V Bohuslavicích rostou i jiné druhy.

„Před odjezdem na dovolenou během tohoto léta jsem na své zahradě našel patnáct skutečně vzrostlých žampionů. Soused měl na zahradě snad osmdesát pýchavek. Nějakou dobu jsem se staral i o dům svého bratra, který byl pryč. U něj pod schody jsem narazil snad na sedmdesát osmdesát žampionů. Byl to neuvěřitelný nález," uzavřel obecní fotograf Bohuslavic.