3. RADKA ZAČINSKÁ, OSTRAVA

Bylo mi nějakých „-náct" a byla jsem nadšená turistka. S partou jsme vyrazili do Jeseníků, na Praděd. Tam jsme bydleli v turistické ubytovně a podnikali výšlapy po okolí.

Už se chýlil pobyt ke konci a my šli na závěrečnou diskotéku. Tam pro mne přišel urostlý modrooký blonďák a tančili jsme spolu. Moc se mi líbil. V té době ještě nebyly mobily a internet, tak jsme si vyměnili adresy.

Po čase mi přišel od něj nádherný dopis. On pracoval na Pradědu, ale na víkendy jezdil domů, což od mého bydliště bylo asi dvacet kilometrů. Domluvili jsme si schůzku, telefonoval na pevnou linku. Bylo to nádherné léto, chodili jsme k vodě, na výšlapy, byla to nádherná platonická láska. Nevím jak, ale najednou ztratil zájem a přestali jsme se vídat. Uběhlo hodně vody, já našla svého nynějšího partnera, máme spolu krásnou dcerku. V porodnici jsem se seznámila s jednou maminkou, s kterou si dosud píšeme a občas se navštívíme. Po letech jsem si na onu lásku vzpomněla, je ze stejného města jako kamarádka a ptala jsem se, jestli ho nezná. A představte si, že ano.

Našla jsem si ho na facebooku a poslala jsem mu zprávu. Po čase odepsal a i telefonoval. Prý se bude rozvádět, tak byl z toho špatný. Poslal fotku, hodně se změnil a přibral. Domlouvali jsme se, že se možná sejdeme, ale nevím, je to už dvacet let a chci si nechat na něj ty krásné vzpomínky, které mám. Na krásného modrookého blonďáčka.